MS-90M - idealne kolumny dla wzmacniaczy lampowych Yaqin

Opublikowano dnia 09-05-2023
Yaqin to marka znana u nas głównie z urządzeń elektronicznych, w których wykorzystywane są lampy elektronowe. W ofercie tego producenta znajdziemy kilka wzmacniaczy zbudowanych w oparciu o układ Push Pull wykorzystujących popularne pentody el34 czy kt88 ale również również wzmacniacze w układzie Singl Ended z wykorzystaniem triod jak np. 300b, 2a3 czy 845. Niedawno, producent postanowił wyjść na przeciw swoim klientow wprowadzając do oferty również zestawy głośnikowe, w tym model MS-90M będący rewelacyjną propozycją dla wszystkich miłośników brzmienia kolumn podstawkowych.Yaqin MS-90M
MS-90M to średniej wielkości monitory o konstrukcji dwudrożnej wyposażonej w 6,5'' głośnik średnio-nisko tonowy oraz wysokotonowy głośnik wstęgowy umieszczony w falowodzie o łagodnym profilu, zamknięte w obudowę typu bass-reflex ze szczeliną umieszczoną na przedniej ściance. Takie rozwiązania pozwala na łatwe rozmieszczenie tych kolumn nawet w małych pomieszczeniach (zasługa otworu bass-reflex z przodu) a szczelinowy wstęgowy głośnik wysokotonowy dopełnia sygnaturę dźwiękową kolumn dźwiękiem lekkim, szybkim i o małych zniekształceniach w wysokim zakresie częstotliwości. W rezultacie mamy kolumny, które grają dużym i pełnym zakresem niskich częstotliwości a jednocześnie oddają bardzo dobrze szczegóły w cichych partiach utworu muzycznego. Zaskakująca jest uniwersalność tych konstrukcji, jeśli chodzi o materiał muzyczny. Zestaw zaskoczy nas zarówno ilością niskich tonów, jak i aksamitną górą co na pewno przełoży się na brzmienie chociażby wokali (które nas zauroczyły)
Czy warto wybrać MS-90M? wg. nas zdecydowanie tak. Sprawdzą się z każdym wzmacniaczem oferowanym przez chińskiego producenta, są proste w ustawieniu dzięki szczelinie bass-reflex umiejscowionej z przodu obudowy a ich dźwięk zaskoczy niejednego audiofila i melomana.