Odnośnik do strony produktu na witrynie producenta: AUDIO GDPrzetwornik cyfrowo analogowy HE-7 MK3 to kontynuacja linii produktowej Master 7 DAC zbudowanej na znakomitych układach scalonych DAC-NOS PCM1704UK. Zastosowanie wielu chipsetów DAC (8 sztuk) pozwala na uzyskanie wyższej dynamiki i lepszej rozdzielczości konwerscji c/a niż pojedyńczy układ. W rezultacie urządzenie charakteryzuje się detaliczną, ale jednocześnie pełną i naturalną sygnaturą dźwiękową typową dla układów PCM1704UK. Charakterystyczną cechą urządzeia jest bardzo naturalny, nasycony obraz sceny muzycznej "namalowany" z dużą (ale nie przesadną) dokładnością. Poszczególne instrumenty są dobrze słyszalne i wyodrębnione. Ich "rozmiar" nie jest zniekształcony, a przede wszystkim brzmią bardzo naturalnie - w sposób zbliżony do uzyskiwanego podczas słuchania "żywej" muzyki na sali koncertowej lub koncercie rockowym, czy jazzowym. Szczególnie dobrze oddawane jest brzmienie instrumentów dętych (saksofon, trąbka) oraz smyczkowych a także sekcji instrumentów w dużych składach jazzowych lub orkiestrach symfonicznych. Sygnatura dźwiękowa urządzenia w sposób rzadko spotykany łączy w sobie detaliczność sceny dźwiękowej, naturalność brzmienia instrumentów oraz dużą dynamikę, co w przypadku źródeł (plików) dźwiękowych wysokiej jakości stwarza niepowtarzalne wrażenie uczestnictwa w wydarzeniu muzycznym.
1 Zastosowano osiem chipsetów DAC PCM1704UK
2 Wbudowany zasilacz regeneracyjny dużej mocy.
2 Zbudowany na elementach dyskretnych w pełni zbalansowany prądowy tor audio.
3 Dwa ultradokładne zegary "Accusilicon 318B femtosecond".
4 Wejście USB audio na układzie Amanero 384 - 32bit/PCM384K z asynchronicznym transferem.
5 Izolacja galwaniczna wejść USB i HDMI.
6 Częstotliwość próbkowania jest wyświetlana na wyświetlaczu.
7 Obwody cyfrowe z procesorem FPGA i trzema programowalnymi matrycami CPLD.
8 Możliwość synchronizacji z zewnętrznego zegara sygnałem prostokątnym lub sinusoidalnym o częstotliwości 10MHz z wejścia 50Ω. Wejście 75Ω może być wykonane na życzenie klienta.
9 Zaimplementowano w pełni konfigurowanie parametrów cyfrowych z panelu przedniego (wraz z portem
firmware upgrade dostępnym bez otwierania obudowy na tylnym panelu)
Unikalną cechą wszystkich produktów Audio-GD jest wykorzystanie w budowie części analogowej urządzeń, wzmacniaczy pracujących w domenie prądowej. Analogowy stopień firma Audio-GD opracowała samodzielnie, opierając się na układzie wzmocnienia lustra prądowego. Jednostopniowy wzmacniacz pracujący w domenie prądowej ACSS, zbudowany z elementów dyskretnych, bez kondensatorów sprzęgających w torze audio, charakteryzuje się wysoką szczegółowością, jak i niebywale niskimi zniekształceniami. Rozwiązanie ACSS pozwoliło zminimalizować problemy wpływu komponentów elektronicznych na barwę. W torze wzmacniacza nie wykorzystuje się scalonych wzmacniaczy operacyjnych OPA. W tradycyjnych konstrukcjach stosowanych przez większość firm, wzmocnienie jest realizowane w trzech stopniach, co prowadzi do kumulacji zniekształceń i ma wpływ na barwę. Priorytetem w konstrukcjach Audio-GD, jest jak minimalizowanie wpływu części analogowej urządzenia na dźwięk reprodukowany poprzez przetwornik D/A. Elementy elektroniczne zastosowane do budowy urządzeń są bardzo starannie dobierane spośród najlepszych dostępnych, jak i produkowane specjalnie na zamówienie. Wszystkie połączenia wewnątrz obudowy są realizowane za pomocą kabli z czystej miedzi OCC. Nie jest bez znaczenia jest ręczny proces składania podzespołów i ich wielokrotne testy na różnych etapach produkcji. Gotowe urządzenie jest wygrzewane, a następnie powtórnie testowane przed wysyłką do klienta.